Niniejsza witryna wymaga zainstalowanego dodatku Adobe Flash Player
 
JPK, VAT i więcej - eksperci enova365 wyjaśniają zmiany w prawie gospodarczym.
niedziela 2017-01-08
 

JPK, VAT i więcej - eksperci enova365 wyjaśniają zmiany w prawie gospodarczym. Już jest publikacja Recepta na zmiany w przepisach 2017

 

 

Nowy rok przyniesie wiele nowości w prawie gospodarczym. Przedsiębiorcy poszukujący zwięzłego remedium na legislacyjne bolączki mogą przeczytać praktyczne opracowanie tychże zmian w pigułce wraz ze szczegółowym ich opisem, oceną wpływu na działalność firmy oraz komentarzem z dziedziny kadr płac i księgowości – wystarczy pobrać bezpłatną publikację Recepta na zmiany w przepisach 2017

 

Przewodnik to spis i praktyczna analiza najważniejszych zmian w przepisach handlowych, podatkowych i kadrowych. Omówiono w nim najważniejsze, nowe regulacje związane m.in. z nowelizacją ustawy o podatku VAT, centralizacją VAT, Jednolitym Pliku Kontrolnym w sektorze MSP, czy zmiany w podatku CIT.

 

- W 2017 r. wielu zmian należy oczekiwać w zakresie poboru podatku VAT, które wynikają z nowelizacji ustawy o VAT. Rozwiązania, które zostały zaproponowane to pakiet regulacji uszczelniających pobór podatku oraz ograniczających nadużycia w VAT. Dla małych oraz średnich przedsiębiorstw istotną kwestią jest wprowadzenie obowiązku sprawozdawczego w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego. Małe firmy oraz firmy rozpoczynające swoją działalność mogą liczyć na preferencyjną stawkę opodatkowania CIT w wysokości 15%. Rewolucja szykuje się również w samorządach. Od 2017 r. jednostki samorządu terytorialnego razem z utworzonymi przez nie jednostkami organizacyjnymi będą musiały rozliczać się wspólnie w zakresie VAT – mówi Daniel Depa, z-ca dyrektora ds. produkcji i rozwoju systemu enova365.

 

Zobacz opracowanie: Recepta na zmiany w przepisach 2017. Podsumowanie nowych regulacji prawnych w pigułce.

 

2017 to również rewolucyjne zmiany w umowach cywilnoprawnych, wprowadzające regulacje w zakresie poziomu wynagrodzenia, przysługujące za pracę na podstawie stosunku pracy, nowe regulacje związane z rozliczaniem pracy w nocy. Warto również przyjrzeć się nowym zasadom naliczania składek ZUS dla osób oddelegowanych do pracy za granicą.

 

Nowe regulacje mogą mieć istotny wpływ na rozliczenia podatkowe oraz na wartości wskaźników istotnych przy naliczaniu wynagrodzeń, co za tym idzie, system do zarządzania firmą wykorzystywany w przedsiębiorstwie powinien zostać do nich niezwłocznie przystosowany.

 

Pełną gotowość na zmiany w przepisach gwarantuje wykorzystanie w firmie najnowszej wersji enova365 – oprogramowania dla biznesu, zawsze zgodnego z najnowszymi zmianami w prawie.